Świętuj z nami i oszczędzaj! Do -75% na ponad 2600 produktów w Zwycięskiej Promocji Gunfire!

DSG / TSG - co to za modyfikacje?

2022-05-09

Zmiana zębatki tłokowej

Zastanawialiście się kiedyś jak wytłumaczyć działanie gearboxa w replice? Układ kół zębatych zamienia ruch silnika w taki sposób, żeby naciągnąć tłok repliki w cylindrze tak, by po jego zwolnieniu sprężyć powietrze i wypchnąć je poprzez dyszę celem napędzenia kulki. Duże uproszczenie, ale wystarczające do tego, żeby zastanowić się jakie czynniki wpływają na szybkostrzelność. To, jak szybko replika airsoft zareaguje strzałem na naciśnięcie spustu oraz z jaką częstotliwością będzie strzelała w trybie auto będzie zależało od tego, jak szybko potrafi ona naciągnąć tłok z pozycji wyjściowej do w pełni napiętej tuż przed strzałem. Możemy to poprawić na kilka sposobów. Przede wszystkim możemy zmienić silnik repliki na taki, który z większą prędkością się obróci i przekaże tę szybkość na nasze koła zębate. Możemy też zastosować taki zestaw kół, którego przełożenie sprawi, że mimo wolniejszej pracy silnika uzyskamy szybszy ruch tłoka. Podobnie jak w przerzutkach rowerowych. Standardowo większość replik airsoftowych przychodzi z trybami o przełożeniu 18:1. Zastosowanie takich o przełożeniu 16:1 lub na przykład 13:1 zwiększy szybkostrzelność naszej repliki.

koła zębate w gearboxie

Przedstawione powyżej metody mają swoje ograniczenia. Szybszy silnik może nie mieć na tyle mocy by napędzić tłok, który trzyma silniejsza sprężyna. Podobnie z przełożeniem kół zębatych. Zastosowanie „szybszego” układu będzie wymagało silnika typu high torque. W przeciwnym razie może się on nagrzewać lub w skrajnym wypadku ulec uszkodzeniu. Na pewno nie możemy zapominać o tym, by dostarczać wystarczające napięcie do naszej repliki. Akumulatory 11,1 V na pewno zapewnią nam większą szybkostrzelność niż 7,4 V. Jednak omawiane w niniejszym artykule modyfikacje próbują zaadresować ten problem z innej strony. Co, jeżeli zamiast próbować wymusić na tłoku pokonanie drogi szybciej po prostu skrócimy jego drogę?

modyfikacje dsg

DSG czy TSG, a może short stroke?

DSG, TSG i w sumie short stroke to pewnym uproszczeniu modyfikacje, które opierają się na podobnym założeniu. Wykonując je, naszym celem jest zwiększenie szybkostrzelności repliki airsoftowej oraz poprawienie reakcji na spust poprzez skrócenie drogi tłoka w gearboxie. Osiągamy to poprzez zmniejszenie ilości zębów na kole zębatym tłokowym naszej repliki oraz na samym tłoku. Będzie to w zasadzie zmiana przełożenia naszego zestawu trybów, o czym już wspominałem. Jednak zamiast wyposażać naszą replikę w układ, który zmienia ilość zębów na całym zestawie kół będziemy głównie zmieniać ich ilość na zębatce tłokowej, czyli tej, która bezpośrednio napędza nasz tłok.

Zaczynając od najprostszej modyfikacji, w pierwszej kolejności mamy short stroke. W tej modyfikacji piłujemy zęby na trybie, który już mamy i zdejmujemy tę samą ilość zębów na tłoku. Kolejne modyfikacje, te które są głównym tematem niniejszego artykułu będą od nas wymagały zaopatrzenia się w odpowiedni rodzaj koła zębatego tłokowego. DSG, czyli Dual Sector Gear to koło, które ma, jak nazwa wskazuje, dwa sektory. Owe sektory to partie koła zębatego, które napędzają tłok repliki. Więc gdy mamy dwa sektory to można powiedzieć, że przy jednym pełnym obrocie koła dwa razy napędzamy tłok. Takie koło z drugiej strony, od spodu ma dwie wypustki, które działając na przerywacz repliki inicjują zamknięcie cyklu gearboxa. W replikach wyposażonych w optyczne układy MOSFET te elementy zamiast naciskać na przerywacz są wykrywane przez czujniki optyczne, co w efekcie także prowadzi do zakończenia cyklu pracy.

TSG jest skrótem od Triple Sector Gear. Działanie takiego koła zębatego jest analogiczne do DSG, ale zamiast dwóch sektorów mamy tutaj ich trzy. Jeden obrót takiego koła trzykrotnie napędza nasz tłok. Mam nadzieję, że nie jest trudne zrozumienie, dlaczego tego typu modyfikacje poprawiają szybkostrzelność naszych replik. Znaczące skrócenie drogi tłoka nawet przy relatywnie wolnych obrotach silnika sprawia, że cykl pracy trwa mniej czasu i szybciej wypychamy kulkę z lufy za pośrednictwem naszej dyszy. O ile jednak DSG ma już swój kawałek airsoftowego rynku o tyle TSG pozostaje jednak wciąż w sferze ekstremalnych modyfikacji.

modyfikacja w replice asg

Dlaczego wszyscy tego nie robią?

Wydawać by się mogło, że omawiane modyfikacje mogłyby na stałe trafić do fabrycznych replik, jakie oferują nam producenci. Może niekoniecznie do budżetowych serii replik, ale może do wyższych modeli. Trudno jednak znaleźć repliki wyposażone w DSG prosto z pudełka. Skąd taka powściągliwość wśród firm produkujących repliki? Będę pierwszym, który przyzna, że taka modyfikacja jest po pierwsze trudna a po drugie może być mało wytrzymała. W skali na jaką produkowane są repliki airsoft są łatwiejsze i mniej wymagające metody zwiększenia szybkostrzelności i reakcji na spust replik. Z perspektywy producenta może być łatwiej wprowadzić mocniejszy silnik lub zainstalować seryjnie MOSFET. DSG wymaga odpowiedniego doboru nie tylko koła zębatego na tłoku, ale tak naprawdę całego zestawu trybów. Do tego trzeba odpowiednio skrócić listwę sterującą pracą dyszy i zastosować mocniejszą sprężynkę napędzającą tę listwę. Modyfikacja i tak wymaga zamiany silnika i najczęściej też wymaga zastosowania mocniejszej sprężyny, ponieważ skrócona droga tłoka nie wykorzystuje jej całej długości do nadania pędu w fazie sprężania powietrza w cylindrze.

modyfikacje gearboxa

Kiedyś niewyobrażalnym było, by replika była fabrycznie wyposażona w jakąkolwiek elektronikę. Z czasem doczekaliśmy się modeli wyposażonych w zwykłe MOSFETy. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się repliki airsoft z zaawansowanymi układami optycznymi. Podobnie było z systemami szybkiej wymiany sprężyny. Teraz nawet tańsze serie replik są wyposażone w tego typu udogodnienia. Sądzę, że z czasem podobny los spotka omawiane w tym artykule modyfikacje. Za jakiś czas producenci na pewno opracują sprawdzony sposób montowania DSG już w fabryce, dążąc do wyróżnienia się na tle konkurencji. Modyfikacje zwiększające ilość sektorów naszego koła tłokowego na pewno mają swoje miejsce i jako użytkownik repliki DSG muszę przyznać, że czasami brakuje mi jej reakcji na spust w momencie, gdy biorę na strzelankę tradycyjną replikę.


Autor: Boreq

Zobacz podobne wpisy:

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel